Месечни архиви: ноември 2020
БДП – пътни знаци и видео уроци
Линкове:
https://www.sars.gov.bg/obuchenie – Практическо приложение на учебните помощни средства, изобразяващи основните пътни знаци
https://www.sars.gov.bg/deinost-na-dabpd/interaktivni-uroci – Видео уроци
Oрганизация на учебния процес за периода 12.11.2020 г. – 27.11.2020 г.
Поредна награда зa Ваня
От векове Родопите са средище на богата духовност и култура. Красивата природа, историческите забележителности и природните й феномени са извор на вдъхновение за децата от Родопа планина. В тринадесетото издание на Националния конкурс за детска рисунка „Вълшебният свят на Родопите“, организиран от ОДК-Кърджали ученичката Иванка Боянова (възрастова група 11-14г.) от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“- гр. Кърджали с ръководител Веска Митева е получила поредната своя награда и стимул да продължи по- нататъшни изяви в света на изкуството.
Конкурса има за цел да открива, популяризира и подпомага развитието на детските таланти в областта на изобразителното изкуство, да стимулира и развива визуалната и изобразителна култура у децата с поглед към миналото, настоящето, бъдещето, традициите и българските духовни ценности.
Oрганизация на учебния процес за периода 12.11.2020 г. – 27.11.2020 г.
Информация за организацията на учебния процес, съобразно Решението на Областния кризисен щаб по здравеопазване при Областен управител на област Кърджали.
Математика в химията
По проект Иновативно училище „Като творя и уча – ще сполуча“ на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ гр. Кърджали, в VII A клас се проведе бинарен урок на тема „Математика в химията – Маса на градивните частици“.
Основното мото на часа бе мисълта на руския енциклопедист и писател, професор по химия в Петербургската академия на науките – М. В. Ломоносов „Стремящият се към най-задълбочено изучаване на химия трябва да е добре запознат и с математика.“
С помощта на много интересни задачи учителите Венера Сарлова и Яна Милушева, заедно със седмокласниците, разкриха връзки между изучавани теми по математика и химия, приложението на математическите знания и умения при изучаване на учебната дисциплина химия и опазване на околната среда и ефективността от използването им.
Въпреки, че математиците и химиците мислят по различен начин, когато си взаимодействат се обогатяват взаимно и допълват. Всичко това води до повишаване знанията на учениците за света около нас!
“ Книгата на природата е написана на езика на математиката.“
Галилео Галилей