Нашите надежди в големия спорт

Тенисът е един от най-популярните спортове. Напоследък интересът към него е особено голям , заради победите на големия български тенисист Григор Димитров.
ОУ „Св.Св.Кирил и Методий“, град Кърджали има свои ученици, постигнали големи успехи в този спорт. Благодарение на високите си постижения в тениса, нашите възпитанички сестрите Симона и Кристина Хорсикян спечелиха спортна стипендия и в момента учат магистратура в Америка.                                1

Сега нашата надежда в този красив спорт е Стела Петрова – ученичка от ІІ ,,а ”клас в ОУ Св.Св.Кирил и Методий .Тя тренира тенис от 2013 година в кърджалийския клуб по тенис „Орфей” с треньор Христо Чобанов. Малката тенисистка тренира много упорито и само за две години постигна много добри резултати. На тенис – турнири в град Стара Загора и град Пловдив спечели трето и четвърто място. През лятото Стела заедно с децата от спортния клуб гостуваха на малките тенисисти от турски град Люлебургаз и играха приятелски срещи. През 2015 година в тенис-турнир в град Кърджали тя спечели купата на кмета и І място.4

Най-голям успех до момента Стела Петрова отбеляза на регионалния тенис-турнир за деца до 8 години в град Асеновград за деца до 8 години , където зае І място.Успехите на Стела са заразителни и карат и други деца от класа, като Делчо Ригов и Георги Папратилов, да тренират и печелят своите първи медали. Малката тенисистка сподели ,че тенисът я учи да бъде отговорна , упорита, да не се отказва при неуспех , а още повече да тренира. Тя е особено щастлива, защото присъства на демонстративния мач на Григор Димитров в София.

Picture1       Стела следва своята мечта и вярва, че ако е много упорита и търпелива, непременно ще успее!